ETYCZNA MODA

           

Etyczność jest jedną z trzech podstawowych wartości marki NOWIŃSKA, wraz ze wspieraniem kobiet i odpowiedzialnością społeczną.

LOKALNA PRODUKCJA I WYSOKA JAKOŚĆ

Wszystkie torebki skórzane są ręcznie wykonywane przez lokalnych kaletników w niewielkim, rodzinnym zakładzie w Warszawie. Poparte wieloma latami doświadczenia, nasze torebki i akcesoria wyróżniają się mistrzowskim rzemiosłem i jakością na lata. Podtrzymujemy tradycje kaletnicze i wykorzystujemy do produkcji najwyższej jakości włoską skórę dbając o najdrobniejsze szczegóły w przemyślany i zrównoważony sposób.

MATERIAŁY POCHODZĄCE ZE ZRÓWNOWAŻONEJ PRODUKCJI

Używamy tylko surowców, które spełniają nasze wysokie standardy. Skóry bydlęce używane do produkcji torebek i akcesoriów są materiałem zrównoważonym, pochodzą z renomowanych włoskich garbarni i są odpadem przemysłu spożywczego. Do produkcji naszych torebek używamy stocków, czyli nadwyżek produkcyjnych dużych domów mody. Poprzez użycie materiałów z odzysku zmniejszamy wpływ nadprodukcji na środowisko naturalne i obniżamy szkodliwy wpływ chemicznych procesów garbarskich oraz zużycie wody.

 

Ofertę akcesoriów rozszerzamy o inne zrównoważone materiały, takie jak ręcznie tkane torby z suszonych liści palmy indonezyjskiej wykonane dla nas przez rzemieślników z Bali. Dzięki takiej współpracy możemy wspierać lokalnych rzemieślników, którzy zasługują na godziwe wynagrodzenie za swoją wspaniałą pracę.

  

Przygotowujemy kolekcję akcesoriów ze „skóry” wegańskiej, czyli bio-materiałów pochodzenia roślinnego, oraz innowacyjnych materiałów pochodzących z gospodarki cyrkularnej.

Nie używamy poliestru w podszewkach i opakowaniach, zastępując go lnem i płótnem bawełnianym.

W 2018 roku wycofaliśmy z produkcji nasze bestsellerowe torby ze skór merynosa importowanych z Nowej Zelandii, ponieważ nie byliśmy w stanie sprawdzić łańcucha dostaw i zweryfikować, czy są „mulesing-free” (okrutny proceder dotyczący owiec). ODPORNI NA GREENWASHING

Mamy wewnętrzny radar na używanie przykrywki ekologii i dbania o środowisko w celach marketingowych i sprzedażowych. Jesteśmy wrażliwi na greenwashing, ponieważ poważnie traktujemy ciążącą na nas odpowiedzialność za środowisko, wciąż się doszkalamy i poszukujemy optymalnych rozwiązań. Skóra naturalna pozyskana w sposób zrównoważony jest najbardziej wytrzymałym i przyjaznym środowisku materiałem. Niektóre wysoko emisyjne materiały wegańskie, myląco nazywane ekoskórą, są katastrofą ekologiczną. Alternatywą są „skóry” pochodzenia roślinnego, w których biomasa przekracza 70%. Więcej informacji na naszym blogu. Jesteśmy marką z wysoką świadomością ekologiczną i zdajemy sobie sprawę, że możemy zrobić jeszcze więcej i lepiej. Taką drogą podążamy.